حتما شما هم در مورد اخبار تغییر لوگوی نوکیا شنیدید. کمپانی نوکیا یکی از قدیمی‌ترین تولید کننده گوشی و لوازم جانبی شناخته می‌شود که جایگاه مناسبی را در میان طرفداران و مشتریان خود باز کرده است. لوگو در کسب‌وکارهای متنوع نقش بسزایی دارد و نام تجاری معرف کمپانی و شرکت‌ها به شمار می‌رود. نام و نشان تجاری ویژگی‌های خاص محصول را در ذهن مخاطب تداعی می‌کند و یک امتیاز عمده برای محصول و خدمات آن شرکت است. 

لوگوی گوشی‌های نوکیا در گذشته دو دستی بود که یکدیگر را می‌گیرند و خاطرات نوستالژیکی برای مشتریان خود با آن آرم آبی‌ رنگ به همراه داشت. حال این لوگو تغییر کرده و با طرحی جدید میزبان مشتریان تازه خود شده است . 

گفتنی است که نوکیا یک کمپانی چند ملیتی فنلاندی محسوب می‌شود که به تولید لوازم الکترونیکی، انواع گوشی‌های همراه و لوازم جانبی می‌پردازد. این شرکت از سال ۱۹۱۲ شروع به تولید تجهیزات الکترونیکی و خطوط تلفن کرده است و در سال ۲۰۱۳ همکاری خود را با مایکروسافت آغاز کرد. در سال ۲۰۱۷ شرکت نوکیا به تولید گسترده تلفن‌های همراه هوشمند پرداخت که با قابلیت‌های جذاب مورد توجه طرفداران خود قرار گرفت. 

هرچند که در این سال‌ها رقابت تنگاتنگی در زمینه تولید گوشی‌های هوشمند بین کمپانی‌های متنوع مانند سامسونگ، شیائومی و... وجود دارد اما نوکیا هم دست از تلاش برنداشته است تا موقعیتی برای خود دست‌وپا کند. نوکیا به دنبال استراتژی جدیدی برای رشد و پیشرفت شرکت خود است تا بتواند نیاز مشتری را بیش‌ از پیش شناسایی کند و به جایگاه اصلی خود بازگردد.

تغییر لوگو با هدف جذب بیشتر مشتری

لوگو در معرفی شرکت‌ها اهمیت زیادی دارد و خاطرات شیرینی را براساس تجربه‌های گذشته برای مشتریان و کاربران زنده نگه داشته است. در هنگام روشن شدن گوشی نوکیا صدای آشنای تبلیغ نوکیا را کسی فراموش نمی‌کند و تکرار این صدا به دفعات، موجب می‌شود که تبلیغی رایگان برای برند این شرکت بزرگ باشد. 

دانلود تمام لوگوهای نوکیا از ابتدا تا 2023

کمپانی نوکیا این بار در کنگره جهانی موبایل بارسلون دست به تغییر جدیدی زده است. تغییری که نشان از افق دید جدید این شرکت را به همراه دارد. بنابراین با هدف گسترش و پیشرفت کسب‌وکار خود از لوگوی تازه رونمایی کرده است. شاید این تغییر تجاری، ایده‌های جذاب و بزرگ کمپانی نوکیا را در آینده نوید می‌دهد و در نظر دارد با رقبای قدرتمندتری مانند آمازون و یا مایروسافت وارد چالش تازه‌ای شود. 

بلند پروازی و طراحی‌های‌ جدید کمپانی نوکیا

در اغلب موارد شرکت‌ها شجاعت تغییر لوگوی خود را ندارند تا آن اعتباری که کسب کردند و یا خاطرات مشتریان خدشه‌دار نشود. فونت قدیمی نوکیا به چشم کاربران و مشتریان آشناست و حتی اگر گوشی شما در جیبتان باشد با شنیدن صدای آن موزیک روشن شدن تلفن‌های نوکیا، حتما به یاد این برند مشهور می‌افتید. 

حال نوکیا به این تغییر دست زده و لوگوی خود را با فونت‌ جدیدی روانه بازار کرده است. شاید نشان از آینده‌ای روشن دارد که حتی این تغییر خبر از طراحی محصولات تازه هم می‌دهد. به طول مثال گوشی‌های جدید با طراحی شکیل‌تر و متفاوت‌تری روانه بازار شوند.

عکس لوگوی جدید نوکیا (Nokia)

مزایای تغییر لوگوی نوکیا

لوگو و نشان تجاری هویت اصلی برندها محسوب می‌شود که با خلاقیت‌ و ایده‌های تازه می‌تواند سبب بهبود روند تولید و پیشرفت کسب‌وکارها شود. در ادامه به چند مورد از مزایای تغییر لوگوی نوکیا می‌پردازیم. 

  • نوید تغییرات تازه برای کاربران
  • رقابت بیشتر در حیطه تولید لوازم الکترونیکی
  • فونت زیبا و چشم‌نوازتر
  • جذب مشتری و کاربران جدید 
  • افزایش سود و بهره‌وری از محصولات
  • عرضه محصولات با طراحی‌های تازه 
  • ثبت خاطرات نو و تازه‌ برای کاربران
  • دست‌یابی به جایگاه بالاتر و بهتر
  • بازگشت به دوران اوج نوکیا
  • به‌روزرسانی برند 

چه کسی لوگوی جدید نوکیا را طراحی کرد؟

اریک اسپیکرمن آلمانی این لوگو را طراحی کرده است. در این زمان، نوکیا خود را به عنوان شرکت موبایلی که امروز می‌شناسیم، تثبیت کرد. شما می‌توانید ببینید که طراحی لوگو چه نقش مهمی را وقتی تکامل و رشد یک شرکت ایفا می کند.

جمع‌بندی

کمپانی‌ نوکیا به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های تولید لوازم الکترونیکی و گوشی‌های همراه به شمار می‌رود که در بین مردم شهرت دیرینه دارد. این شرکت با لوگوی آبی رنگ و موسیقی آشنا در دل کاربران و طرفداران خود جا باز کرده و پیوسته همراه مخاطبان خود بوده است. همچنین در سال‌های اخیر این شرکت بزرگ سعی دارد به جایگاه سابق خود بازگردد و در این عرصه پررقابت بتواند مشتریان بیشتری جذب کند.

اما امروز با طرح لوگوی جدید تصمیم به تغییری اساسی در سیستم تولید خود گرفته است تا بتوان زمینه رقابت را برای خود هموارتر کند و ایده‌ها و خلاقیت‌های بیشتری در تولید محصولات به خرج دهد. این حرکت شرکت نوکیا تکنیکی تازه برای بازگشت به دوران اوج خود است و روند سودآوری شرکت را افزایش دهد. می‌توان گفت نوکیا این بار قصد دارد با شرکت‌های بزرگتری مانند آمازون و یا مایکروسافت رقابت کند.