گوشی جعبه باز


کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


گوشی جعبه باز چیست ؟

گوشی جعبه باز یا Open Box به گوشی ای که فقط جعبه‌ی آن باز شده و از حالت پلمپ درآمده ، اطلاق می گردد. این گوشی ممکن است به دلایل مختلف نظیر: مشتری قبلی از خرید خود پشیمان شده یا رنگ آن را نپسندیده و یا فروشنده به خریدار این امتیاز را داده تا بتواند چند روز پس از خرید ، کالا را مرجوع کند، مجددا به چرخه فروش بازگشته باشد. 

نکته حائز اهمیت این است که به دلیل مرجوع شدن گوشی توسط مشتری، الزاما کالا آسیب دیده تلقی نمی شود و شاید فقط بصورت جزئی از آن استفاده شده باشد.بنابراین شما با خرید گوشی جعبه باز، یک کالای کاملاً نو که تابه‌حال استفاده نشده و از نظر فنی توسط فروشنده با دقت بررسی و تست شده‌ طرف هستید. این گوشی‌ها به عنوان گزینه‌‌ی مقرون به صرفه به افرادی که به دنبال تلفن همراه با کیفیت هستند ولی مایل به صرفه‌جویی در هزینه هستند، معرفی می‌شوند. 

گاهی نیز ممکن است این قبیل گوشی ها به عنوان دمو در فروشگاه‌ها استفاده شده باشند. اینگونه محصولات ممکن است هیچگاه از فروشگاه خارج نشده و به دست خریدار نرسیده باشند اما در طول روز مدام توسط مشتری‌های مختلف تست شده‌ باشند. چنانچه یک محصول دمو را می‌خواهید خریداری کنید،حتما دقت کنید که از لحاظ ظاهر و عملکرد سالم باشد.

نکات مهم در مورد خرید گوشی جعبه باز:

1. از فروشنده معتبر خرید کنید:

از فروشندگان و وبسایت‌های معتبر و معروف خرید کنید. فروشگاه‌هایی که شهرت خوبی دارند معمولا علاوه بر اینکه برای خریداران شرایط مرجوعی حداقل 24 یا 48 ساعته در نظر میگیرند ،تخفیف های خوبی نیز بر روی کالا اعمال می کنند.

2. گارانتی:

 ممکن است گوشی جعبه باز دارای گارانتی کمتری نسبت به گوشی نو یا حتی بعضا بدون گارانتی باشد. این موضوع می‌تواند در تعیین قیمت و ارزش گوشی تاثیرگذار باشد.

3. لوازم جانبی:

گوشی‌های جعبه باز معمولاً همراه با تمام لوازم جانبی اصلی مثل شارژر،کابل و هدفون ارائه می‌شوند. حتما قبل از خرید گوشی جعبه باز از وجود تمام اقلام جعبه اطمینان حاصل کنید.

4. وضعیت فیزیکی:

 گوشی جعبه باز، قبلاً از جعبه خارج شده و ممکن است علائم استفاده از آن مشهود باشد. دقت به این علائم به راحتی میزان استفاده از گوشی را مشخص خواهد کرد.

5.گزارش وضعیت گوشی:

 قبل از خرید گوشی جعبه باز سعی کنید اطلاعات گذشته گوشی را از خریدار بپرسید که آیا گوشی مرجوعی از طرف خریدار بوده و یا به عنوان دمو فروشگاه استفاده می شده است. 

6. مدل و سال تولید:

   اگر گوشی جعبه باز مدل یا سال تولید قدیمی‌تری داشته باشد، ممکن است به دلیل قدیمی بودن آن، افت قیمت بیشتری داشته باشد. این گوشی ها عموما دموی فروشگاه بوده اند لذا از فروشنده بخواهید در صورت اطمینان از کارکرد محصول گارانتی محدودی برای گوشی جعبه باز ارائه دهد. 

انتخاب و خرید گوشی جعبه باز اغلب به قیمت و توجه به مزایا و معایب آن بستگی دارد. اگر اهمیت زیادی به گارانتی و استفاده از گوشی نو نمی‌دهید و مایل به صرفه‌جویی در هزینه هستید، خرید گوشی جعبه باز می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

دسته‌بندی

گواهینامه ها