امروزه  گوشی موبایل یکی از کالا‌های ضروری برای همه افراد جامعه به شمار می‌رود که درصد بسیار بالایی از افراد درحال استفاده از آن هستند. یکی از مسائلی که هنگام خرید موبایل خریداران با آن درگیر می‌شوند، خدمات پس از فروش و گارانتی محصول است.

شرایط گارانتی  گوشی موبایل متفاوت است و هر برند و هر شرکتی که خدمات گارانتی را ارائه می‌دهد، شرایط مخصوص به خود را دارند. در این بین برند نوکیا یکی از برند‌های مطرح و شناخته‌ای شده است. گارانتی وی دو سل را می‌توان بهترین گارانتی موبایل نوکیا به در بازار دانست که توانسته خدمات پس از فروش را به خریداران گوشی نوکیا ارائه دهد. در اینجا قصد داریم شما را با گارانتی نوکیا و شرایط گارانتی و موارد ابطال گارانتی آشنا کنیم. 

شرایط گارانتی وی دوسل برای موبایل نوکیا چیست؟ 

هنگامی که قصد خرید گوشی نوکیا را دارید و گارانتی گوشی نوکیا در ایران برای شما اهمیت دارد، حتماً شرایط گارانتی موبایل را مطالعه و بررسی کنید. هنگام خرید موبایل نوکیا یک کارت گارانتی وی دو سل به شما داده می‌شود که در آن تعهدات شرکت وی دو سل نوشته شده است. براساس این تعهد، شرکت محصول را به مدت ۱۸ ماه بابت خرابی قطعه گارانتی کرده است. 

مدت زمان ضمانت موبایل و قطعات آن براساس تاریخ فعالسازی و فاکتور معتبر خرید محاسبه می‌شود. در این مدت ۱۸ ماه خرابی قطعه و اجرت گارانتی است و اگر مشکلی برای موبایل نوکیا شما پیش آید می‌توانید از خدمات گارانتی نوکیا استفاده کنید. توجه کنید که فروشنده گارانتی اصلی و معتبر را در اختیار شما قرار دهد. 

هنگام مطالعه و بررسی گارانتی نوکیا، به عبارت تعویض دستگاه هم برمی‌خوریم. در شرایطی خاص شما می‌توانید دستگاه را تعویض کنید. تعویض دستگاه تنها زمانی انجام می‌شود که مشکلات سخت‌افزاری ناشی از ساخت وجود داشته باشد. البته عامل دیگر تعویض دستگاه زمان است، مدت زمانی که می‌توانید برای تعویض مراجعه کنید، هفت روزه است. این زمان هم از بسته به تاریخ فعالسازی و فاکتور خرید محاسبه می‌شود. 

ضمانت باتری گوشی نوکیا

ضمانت باتری یکی دیگر از تعهدات شرکت وی دو سل است. دستگاه‌هایی که باتری خارجی دارند، به مدت ۶ ماه و دستگاه‌هایی با باطری داخلی به مدت ۱۸ ماه تحت ضمانت و گارانتی قرار می‌گیرند. این زمان هم از تاریخ فعالسازی دستگاه آغاز می‌شود. 

موارد ابطال گارانتی گوشی موبایل

لازم است بدانید در مدت زمان ۱۸ ماه تمامی اتفاقات شامل گارانتی وی دو سل نیست و در صورت بروز موارد خارج از تعهدات وی دو سل گارانتی باطل می‌شود. برخی از اقدامات کاربر می‌تواند باعث خارج شدن گارانتی محصول شود. به این منظور بهتر است موارد خارج از تعهدات وی دو سل را بدانید تا بتوانید از گارانتی این مجموعه استفاده کنید. موارد زیر موجب می‌شود گارانتی گوشی نوکیا در ایران از ضمانت خارج شود. 

  • نفوذ آب و رطوبت به داخل دستگاه
  • وجود آسیب‌های فیزیکی مانند خراش، شکستگی، فرورفتگی
  • باز شدن و تعمیر توسط افراد غیر مجاز
  • نصب نرم‌افزار‌های غیر مجاز
  • استفاده از لوازم جانبی غیر اصل

به عبارتی دیگر اگر شما به طور درست و معمول از دستگاه استفاده نکنید و موبایل آسیب ببیند، شما مسئول این مشکل هستید و گارانتی شامل این اتفاق نمی‌شود. دیگر موارد ابطال گارانتی هم به شرح زیر است. 

  • استفاده و نگهداری غیر درست از دستگاه
  • هرگونه تغییر و خارج ساختن دستگاه از شکل عادی
  • استفاده از لوازم جانبی متفرقه و تأیید نشده از طرف شرکت
  • استهلاک تدریجی محصول که شامل رنگ رفتگی، شکستگی، فرورفتگی، سایش و مواردی مشابه می‌شود. 

شرایط و ویژگی‌های فاکتور معتبر

برای استفاده از گارانتی نوکیا لازم است فاکتور معتبر ارائه دهید و مشکل پیش آمده در بین موارد خارج از تعهدات وی دو سل نباشد. اما فاکتور معتبر چه ویژگی‌هایی دارد و هنگام خرید باید به چه مواردی دقت کرد؟ 

فاکتور معتبر به نوعی گارانتی اصلی و معتبر خرید شما است. هر فاکتور معتبری دارای یک سری از شرایط می‌باشد. اولین نکته مهم، داشتن سربرگ است. فاکتور باید دارای سربرگ، مهر فروشگاه و امضا فروشنده باشد. نکته دوم درج آدرس دقیق فروشگاه و شماره تماس است. در پایین فاکتور حتماً آدرس کامل و دقیق فروشگاه به همراه شماره تماس باید درج شده باشد. 

نام کامل مشتری، تاریخ خرید و اطلاعات کامل دستگاه هم باید به طور کامل و درست در فاکتور ثبت شود. فاکتور باید بدون خط خوردگی باشد. 

نمایندگی نوکیا در بازار موبایل ایران

برای یک خرید مطمئن و اطمینان از ضمانت گوشی‌های نوکیا شما می‌توانید از نمایندگی نوکیا در بازار موبایل ایران خرید خود را انجام دهید. خرید از نمایندگی‌های معتبر مزایای بسیاری دارد و یکی از این مزایا اطمینان از خرید محصول اصل و ارائه گارانتی اصلی و معتبر است. 

وی دو سل وارد‌کننده و پخش‌کننده گوشی نوکیا

خرید اینترنتی بسیار آسان‌تر از خرید حضوری است و می‌تواند در زمان شما صرفه‌جویی کند. اما بسیاری از افراد برای خرید موبایل به فروشگاه‌های آنلاین اطمینان ندارند و یا نمی‌توانند بر ضمانت‌نامه و گارانتی نوکیا فروشگاه آنلاین اطمینان کنند. 

یکی از فروشگاه‌های آنلاین معتبر که وارد‌کننده و پخش‌کننده گوشی نوکیا هم است، مجموعه وی دو سل است. وی دو سل بزرگ‌ترین نمایندگی رسمی گوشی نوکیا در ایران است و به صورت عمده و خرده فروشی فعالیت می‌کند. هنگام خرید از این وب سایت شما گارانتی وی دو سل را دریافت می‌کنید. این گارانتی از جمله بهترین گارانتی موبایل نوکیا است.