سامسونگ در کنگره‌ی جهانی موبایل ۲۰۲۴ (MWC 2024) همانطور که در رویداد گلکسی آنپکد ۲۰۲۴ ، وعده داده بود از حلقه‌ی هوشمند هیجان‌انگیز خود یعنی گلکسی رینگ رونمایی کرد. گلکسی رینگ، دستگاهی برای پایش سلامتی است و این گجت پوشیدنی جدیدترین بلند پروازی سامسونگ در این حوزه می باشد.

عکس سامسونگ گلکسی رینگ

سامسونگ، گلکسی رینگ را صرفا یک گجت پوشیدنی نمی‌داند بلکه به‌عنوان بخشی از پروژه‌اش برای توسعه‌ی سیستم درک محیطی نگاه می‌کند. اما با تمام این اوصاف Galaxy Ring  یک ابزار سلامت‌محور است که برای رقابت با رقبایی مانند اورا(Oura) به بازار خواهد آمد.

در راستای پروژه عظیم Samsung Health به نقل از یکی از مدیران ارشد سامسونگ، این گجت بر اساس مجموع عوامل مربوط به سلامتی، یک نمره‌ی موسوم به My Vitality Score را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این معیار بر اساس مدلی از دانشگاه جورجیا است که چهار عامل را در نظر می‌گیرد: خواب، فعالیت، ضربان قلب در حالت استراحت و نوسان ضربان قلب.

نمونه های ابتدایی این محصول که برای عموم به نمایش درآمد در رنگ نقره‌ای پلاتینیومی، مشکی سرامیکی و طلایی می‌باشد که  هر رنگ آن در اندازه‌های ۵ تا ۱۳ عرضه می‌شود و اندازه‌ها با حروف S تا XL در داخل حلقه مشخص شده‌اند.

عکس رابط galaxy ring و گوشی

سامسونگ در این مراسم گفت: «ما دستگاه سلامتی و تندرستی قدرتمند و قابل دسترس جدیدی ساخته‌ایم تا فرم سیستم‌های سلامتی آینده را به شکلی که تنها سامسونگ از پسش برمی‌آید، تغییر دهیم. این شما و این گلکسی رینگ.»

 سامسونگ بطور قطع زمان عرضه گلکسی رینگ را مشخص نکرده است اما طبق شواهد تا پایان سال ۲۰۲۴ شاهد رونمایی از این محصول جذاب خواهیم بود.