نوکیا، فروشنده کیت، AVA Data Suite را راه اندازی کرده است که برای استانداردسازی داده ها و تسهیل توسعه هوش مصنوعی و برنامه های یادگیری ماشین برای اپراتورها طراحی شده است.

این ابزار روی Google Cloud اجرا می‌شود و قرار است بسته‌های داده از پیش همبسته را در 4G، 5G و دامنه‌های ثابت ارائه دهد تا سیستم‌های هوش مصنوعی را که وظیفه ارتقای عملکرد و پایداری شبکه، بهبود تجربه مشترک و ایجاد جریان‌های درآمد جدید را دارند، تغذیه کند.

با BigQuery و Vertex AI Google Cloud یکپارچه شده است. «معماری انبار داده مقیاس پذیر و بدون سرور» BigQuery ظاهراً می تواند به عنوان منبع داده یا ذخیره داده برای Nokia AVA Data Suite باشد. در عین حال، Vertex AI زیرساختی را برای ساخت و آموزش مدل‌های AI/ML، برای مواردی مانند بهینه‌سازی شبکه یا نگهداری پیش‌بینی‌کننده فراهم می‌کند.

گفته شده که مجموعه داده‌های AVA در ارتباط با AVA Open Analytics نوکیا کار می‌کند، که نوکیا آن را به عنوان یک چارچوب اتوماسیون توصیف می‌کند که به اپراتورها کمک می‌کند تا از «دریاچه‌های داده متمرکز و یکپارچه» دور شوند و به معماری شبکه داده ترکیبی که پیچیدگی فنی را انتزاعی می‌کند و به دانشمندان داده اجازه می‌دهد. به جای آن بر نیازهای موارد استفاده AI/ML خود تمرکز کنند.

به نظر می رسد مزیت اصلی همه اینها در مورد مدت زمانی است که طول می کشد تا برخی از سیستم های هوش مصنوعی / ML بچرخند، که می تواند در مقایسه با آنچه که ادعا می کند یک «چهار کار سخت» است «به طور چشمگیری به سه تا چهار هفته کاهش یابد». جدول زمانی ماه.

Vivek Gupta، رئیس بخش Telco AI Solutions and Partnerships، Google Cloud، گفت: «ادغام Nokia AVA Data Suite با Google Cloud یک کتابخانه استاندارد از محصولات شبکه قابل استفاده مجدد و فناوری اطلاعات با کیفیت بالا را در اختیار CSPها قرار می دهد. "این همکاری به CSP ها کمک می کند تا پتانسیل کامل هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را برای ساخت، مدیریت و حفظ شبکه های خود آزاد کنند."

حمدی فرید، معاون ارشد برنامه های کاربردی تجاری در نوکیا افزود: «نوکیا AVA Data Suite آخرین گامی است که ما برای ارائه اطلاعات عمیق به CSP ها در سراسر راه حل های امنیتی، اتوماسیون و کسب درآمد برداشته ایم. از طریق مشارکت مهم خود با Google Cloud، می‌توانیم به CSP کمک کنیم تا پروژه‌های AI/ML را تسریع بخشد و آنها را به تحقق اتوماسیون بدون لمس برای مدیریت و بهبود عملیات و خدمات شبکه‌شان نزدیک‌تر کنیم.»

تعداد زیادی از ابزارهای هوش مصنوعی اختصاصی مخابراتی در حال ورود به بازار هستند. هفته گذشته Netcracker راه‌حل GenAI Telco خود را راه‌اندازی کرد، که ظاهراً می‌تواند سناریوهای متمرکز بر مخابرات مانند مراقبت از مشتری، عملیات تجاری، فروش و عملیات شبکه را بسازد، آزمایش و بهینه‌سازی کند.